Wszystko o kleju
TADAM®

TADAM® to idealny klej do klejenia butów sportowych, ale aby Twoje naprawy wychodziły idealnie pamiętaj o następujących zaleceniach.

Ponieważ klej TADAM® bardzo szybko schnie, przy dużych powierzchniach (np. cała podeszwa) radzimy wykonywać naprawę etapami.

Aby naprawa była jak najbardziej skuteczna zaleca się dodatkowo przytrzymać powierzchnie nieruchomo przez około 5 minut.

Klej TADAM® wiąże w 60 sekund jednak ostateczna trwałość połączenia zostaje osiągnięta po 3 godzinach schnięcia.

TADAM® należy nałożyć tylko na jedną ze sklejanych części. Nałożenie kleju na obydwie powierzchnie skutkuje nadmiarem kleju, co ujemnie wpływa na efekt końcowy, czyli jakość i estetykę łączenia.

TADAM® nie skleja polietylenu, polipropylenu, teflonu ani powierzchni powlekanych silikonem.

Jeśli obuwie pokryte jest materiałem z dużą zawartością bawełny, może on zostać uszkodzony.

Po wykonaniu naprawy klejem TADAM®, zalecamy czyszczenie butów zimną wodą.

Należy pamiętać, że sklejane powierzchnie muszą idealnie do siebie przylegać, gdyż klej nie posiada właściwości wypełniania luk.

Nie należy nakładać zbyt dużej ilości kleju, ponieważ znacznie wydłuży to czas schnięcia.

Nie czekaj aż klej odparuje, natychmiast złóż ze sobą klejone części.

Klej TADAM® nie jest łatwopalny ale też nie jest odporny na bezpośrednie działanie ognia.

Klej TADAM® jest wodoodporny w normalnych warunkach użytkowania, jednak nie zalecamy stosowania go na powierzchniach pozostających w stałym kontakcie z wodą.

Nie nakładaj TADAM® na wilgotne lub mokre powierzchnie.

Jeśli podczas klejenia buta za pomocą TADAM® nadmiar produktu wypłynie z łączenia, można go łatwo usunąć wykałaczką.
W ten sposób efekt końcowy będzie bardziej estetyczny. Użycie zbyt dużej ilości kleju może skutkować delikatnym zabarwieniem powierzchni na biało.

Wyczyść końcówkę aplikatora, aby się nie zatkała.

Jeśli dozownik jest zatkany, nigdy nie ściskaj tubki na siłę.
Przetkaj końcówkę aplikatora szpilką, trzymając tubkę tak, aby nie była skierowana w kierunku Twojego ciała.

Aby ta sama tubka służyła Ci jak najdłużej, po użyciu wytrzyj końcówkę aplikatora suchą chusteczką albo chłonnym papierem, dokładnie ją zakręć i przechowuj w chłodnym i suchym miejscu.

Jeśli produkt wejdzie w kontakt z twoją skórą, umyj zabrudzone miejsce dużą ilością letniej wody, a klej usuń delikatnym materiałem ściernym (takim jak pumeks) pod bieżącą wodą. Następnie nałóż łagodzący krem ochronny. Niezależnie od tych zabiegów po kilku godzinach resztki wyschniętego kleju odpadną same.

Jeżeli TADAM® dostanie ci się do oczu, nie zamykaj powiek. Przemyj je dużą ilością letniej wody. Nie staraj się usuwać resztek twardego kleju, odpadną same. Natychmiast skonsultuj się z lekarzem.