Caracteristicas Producto

TADAM - CO TO JEST® ?

Pierwszy klej do butów sportowych

TADAM® to klej do butów sportowych o konsystencji żelu, bezbarwny i łatwy w użyciu.

 • Trwały.
 • Przezroczysty.
 • Szybki.
 • Elastyczny.

Szybko klei materiały najczęściej używane w produkcji butów, takie jak skóra, tkaniny i niektóre tworzywa sztuczne. Służy do napraw różnych części butów: czubków, brzegów, zapiętków, obcasów, podeszw i cholewek.

usos

Łączone części powinny być czyste, suche, bez tłuszczu i kurzu. Najlepiej oczyścić je środkiem na bazie alkoholu.

usos

Aby otworzyć produkt po raz pierwszy, należy wziąć dozownik z nakrętką i wkręcić do końca na tubkę, aż do przebicia membrany.

usos

Zdjąć zakrętkę i nałożyć klej na części do sklejenia, tak aby pokryć całą powierzchnię. Należy uważać, aby nie nałożyć nadmiernej ilości, ponieważ wydłuża to znacznie czas schnięcia. Nie zostawiać odkrytego na powietrzu.

usos

Od razu złączyć obie części i przycisnąć je mocno na 60 sekund.

 • Ze względu na krótki czas schnięcia, przy klejeniu dużych powierzchni (jak np. cała podeszwa), zaleca się kleić po kawałku.
 • Wskazane jest przytrzymanie klejonych części dociśniętych do siebie dodatkowo przez 5 minut, bez ruszania butem.
 • Ostateczna siła wiązania zostaje osiągnięta po 3-6 godzinach schnięcia.
 • Nie klei polietylenu, polipropylenu, teflonu® ani powierzchni silikonowych.
 • Tkaniny o dużej zawartości bawełny mogą ulec uszkodzeniu.
 • Buty należy prać w zimnej wodzie.
 • Aby uniknąć zatkania dozownika, należy utrzymywać go w czystości. Nigdy nie naciskać tubki na siłę, kiedy dozownik jest zatkany. Odetkać dozownik szpilką, uważając, aby nie przekłuć samej tubki.
 • Powierzchnie powinny dokładnie do siebie przylegać, ponieważ produkt nie wypełnia pustych przestrzeni.
 • Nie nakładać nadmiernych ilości produktu, ponieważ wydłuża to znacznie czas schnięcia.
 • Aby produkt był przydatny do kolejnych napraw w przyszłości, po użyciu należy oczyścić dozownik chusteczką higieniczną, dokładnie zamknąć i przechowywać klej w suchym i chłodnym miejscu.
recomienda

ZASTOSOWANIA

NOSKI

KRAWĘDZIE

PODESZWY

Dodatkowe informacje:

Informacje i deklaracje zamieszczone na tej stronie internetowej zostały podane zgodnie z najlepszą wolą i wiedzą na moment publikacji, są rzetelne i prawidłowe. Zalecane zastosowania i sposoby użycia podajemy na podstawie przeprowadzonych badań. Ewentualne rozbieżności w uzyskanych rezultatach mogą wynikać z niewłaściwego użycia albo z zastosowania produktu w odmiennych warunkach/ parametrach otoczenia. Jeśli mają Państwo nadal wątpliwości lub chcieliby wykorzystać produkt w sposób, którego nie przewidzieliśmy w niniejszych zaleceniach, prosimy o uprzednią konsultację z naszą firmą.

SAMOUCZKI

Naprawa zapiętka buta sportowego

Naprawa nosków butów sportowych

Naprawa bocznej części butów do piłki nożnej

Naprawa bocznej cześci buta sportowego

Naprawa brzegu buta sportowego

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1Ile czasu należy odczekać przed połączeniem obydwu klejonych powierzchni po nałożeniu TADAM®?
Nie należy czekać, po nałożeniu produktu od razu połączyć klejone powierzchnie.
2Czy można od razu założyć buty naprawione klejem TADAM®?
Powierzchnie sklejone produktem TADAM® łączą się od razu, ale zalecamy poczekać przynajmniej 3 godziny na osiągnięcie ostatecznej wytrzymałości.
3Czy mogę skleić części, które nie przylegają do siebie dobrze (są luki) przy pomocy kleju TADAM®?
TADAM® jest idealny do klejenia przedmiotów, które dokładnie do siebie pasują. Nie posiada zdolności wypełniania, dlatego też nie jest odpowiedni, kiedy istnieje potrzeba wypełnienia pustych przestrzeni.
4Czy mogę zastosować TADAM® do sklejenia części obuwia wykonanych z polietylenu lub polipropylenu?
TADAM® nie klei dobrze materiałów plastikowych z polietylenu, polipropylenu, Teflonu® i silikonu.
5Czy TADAM® jest wodoodporny?
Tak, w warunkach normalnego użytkowania. Nie zaleca się stosowania w przedmiotach, które mają ciągły kontakt z wodą. Również nie zalecamy stosowania na mokrych lub wilgotnych powierzchniach.
6Jaką ilość kleju należy nałożyć?
Należy nałożyć niewielką ilość, produkt jest wysoce wydajny. Unikać nakładania nadmiernej ilości kleju, ponieważ znacznie to wydłuża czas schnięcia.
7W jaki sposób oczyścić nadmiar kleju TADAM® z moich butów?
Jeżeli w trakcie klejenia obu części klejem TADAM® nadmiar produktu wychodzi bokiem, można go łatwo i precyzyjnie usunąć małym patyczkiem typu wykałaczka. Sprawi to również, że połączenie będzie bardziej precyzyjne i lepiej wykończone. Proszę pamiętać, że nadmierna ilość produktu może spowodować lekkie białawe odbarwienie na powierzchni.
8Jak usunąć klej TADAM® ze skóry?
Zaschnięte resztki produktu same odpadną w ciągu kilku godzin. Żeby przyspieszyć ten proces, można umyć skórę dużą ilością letniej wody, lekko pocierając (np. pumeksem) pod strumieniem bieżącej wody. Następnie zastosować krem ochronny w celu zmiękczenia skóry.
9Jak postępować w przypadku kontaktu produktu z oczami?
Nie zamykać powiek, przemyć dużą ilością letniej wody. Nie zdzierać resztek zastygniętego produktu, odpadną samoczynnie. Natychmiast skonsultować się z okulistą.
10W jaki sposób przechowywać TADAM®?
Właściwe oczyszczenie dozownika po użyciu jest niezwykle istotne. W tym celu zalecamy użyć ściereczki lub suchego, chłonnego papieru. Zaleca się przechowywać produkt w suchym i chłodnym miejscu, aby przedłużyć czas jego przydatności.
11Czy TADAM® jest łatwopalny?
Nie, produkt nie jest łatwopalny.
12Czy mogę stosować TADAM® na materiale bawełnianym?
Niektóre tkaniny o dużej zawartości bawełny mogą ulec uszkodzeniu.
13Czy klej TADAM® nakłada się na jednej czy na obu klejonych powierzchniach?
TADAM® należy nałożyć tylko na jednej z klejonych powierzchni. Nałożenie kleju na obie oznaczałoby, że będzie go za dużo, co nie sprzyja dobremu klejeniu ani precyzyjnemu wykończeniu łączenia.

KONTAKT

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji na temat TADAM® lub chcieliby się z nami skontaktować, prosimy zrobić to przy pomocy tego formularza:

pack_tadam